تبلیغات
mylive78 - نکته ضبط صدا با رایانه
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

نکته ضبط صدا با رایانه
شنبه 18 اردیبهشت 1395 ساعت 10:16 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست و با آن آشنایی داریم، ولی باید با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان با کیفیت ترین نتیجه را از آن ها گرفت.

دانلود وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان مصرف از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما کمک می نماید تا برترین استفاده را از سیسـتم هایمان داشته باشیم فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیـستم شما امکانات لازم را داراست اگر این طور نیست میتوانید به مقالات و راهنمای ی ها ی وبسایت بروید تا در آنجا اطلاعات لازم برای خرید یک سیـستم بهتر را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید سریع ترین را انتخاب بکنید .


استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست با آن آشنایی داریم، ولی بایستی با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان با کیفیت ترین نتیجه را از آن ها گرفت.
پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان مصرف از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما یاری می نماید تا بهتریـن استفاده را از سیستم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیـستم شما امکانات لازم را داراست و چنانچه این طور نیست میتوانید به مقالات و روش ی ها ی وب سایت بروید تا در آنجا اطلاعات لازم جهت خرید سیستم خوب را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .
1- درجه ورودی ولوم را از منبع بیشتر شدن دهید تا اینکه بهآموزش های معمول تکیه بکنید : اگر سیگنال ورودی تنها نصف از حداکثر است، به ابه احتمال زیاد ل زیاد شما کمی نویز دریافت می بکنید و میزان ی از وضوح کیفیت سیـستم را از دست می دهید. امکاناتی مانند اکولایزر و Reverb می توانند امکان کم کردن این نویز ها را در ضبط با صوت کم فراهم نماید .برای تنظیم صدا از نرم افزار ها استفاده بکنید و سعی بکنید میزان صدا را تنها چند دسیبل کمتر از حداکثر نگه دارید.
2- صرف نظر از ضبط 16 -20 -24 بیتی که دارید. کیفیت ضبط واقعی را منبع تعیین می نماید . جهت وکال یک سیسـتم با کانال صدایی بهتر با امکاناتی مانند آمپ بهتر برای میکروفون ، اکولایزر ... در نظر بگیرید.این می توانند برای ساز ها مصرف شود استفاده های دیگری جهت ساز هایی با بیس یا گیتار الکتریک الکترو آکوستیک و با ولوم شفاف دارد.
3. باور این مسئله که رایانه ها نرم فزار های ضبط اهمیت بهتر ی در مساوی پول شما دارند می توانند شما را به این مساله برساند که ضبط بهتر را با لوازم قدیمی کم قیمت استودیو می توانید انجام دهید. این کاملا درست نیست، با وجود میکروفن های خازنی با قیمت کمتر از 200 دلار دلیل ی برای استفاده از میکروفن های دینامیکی قدیمی نیست.
4- اسپیکر ها را طوری قرار دهید که یک مثلث متساوی الساقین با شما بسازند.شما نیاز به بیشترین صدا ندارید ولی بایستی آنقدر صدا بلند باشد که دیگر صوت معمولی رایانه و فن های آن شنیده نشود.
5. جهت تمام ی فایـل های صوتی از یک هارد درایو جدا استفاده بکنید .این امکان را به شما میدهد که ترک های را زود تر پلی بک بکنید . این هم چنین امکان دیفرگ کردن و فرمت کردن را به شما می دهد. اگر می خواهید هارد درایو خریداری بکنید سریع ترین را انتخاب بکنید .چنانچه نمی توانید یک هارد درایو جدا بخرید سری یشن جدا در هارد درایو فعلی در نظر بگیرید.
6. وقتی می خواهید کارت صدا گزینش بکنید سعی بکنید آنهایی را بخرید که حداقل 4 خروجی را پشتیبانی نماید - و یک خروجی دیجیتال S/PDIF چنانچه از مینی دیسک رکوردر مصرف می بکنید . در این صورت می توانید دو خروجی برای ترک هایی که به افکت های برنامـه ی نیاز دارند دو خروجی برای ترک هایی که از پردازنده ی خارجی استفاده می کنند داشته باشید.
7. Reverb از با اهمیت زیاد ترین افکت ها در استودیو است. مصرف خوب جهت به دست آوردن بهتریـن نتیجه نیاز به قدرت بالای پردازش دارد. به همین دلیل بهتر است از کارت صدا هایی با پردازنده ی Reverb مصرف بکنید ، مانند Lexicon Studio، Yamaha DSP Factory و یاYamaha SW1000XG . مـدل انتها دارای synth sounds به صورت آن بورد هم هست.
8. اگر از کارت ولوم سطح بالا با پردازنده ی DSP آن بورد استفاده نمی بکنید ، امکان مشاهده ی کمی تاخیر (latency or delay) وجود دارد.درایور های نو ASIO II این مساله را به حداقل می رسانند.ولی در تمام ی کارت صدا ها کاربر د کافی را ندارد.راه دیگر مصرف از میکسر کوچک بر سر راه ورودی به رایانه است – در هر صورت به میکسر جهت ترکیب صوت ورودی با synth های خارجی نیاز دارید.
9. از پلاگین Antares' Autotune نه فقط جهت شفافیت صدا بلکه جهت سولو های گیتار نیز مصرف بکنید . تا زمانی که وقت ترکینگ شما به اندازه کافی کم باشد نوازندگی معمولی بی اثر می ماند ولی هر نتی را ادامه بدهید دقیقا نت مورد نظر ضبط می شود (بدون تغییر pitch). این برای حتمـا ت آرامی که از تکنیک بند زیاد استفاده می کنند پر فرد د است.شما استفاده از این را می توانید در موسیقی Believe از Cher بشنوید. و فقط با نتظیم صدا بر روی حداکثر تنظیم روی گام مربوط کاملا طبیعی به نظر می رسد.
10. مشکلی که اکثر گیتاریست ها دارند که مانیتور رایانه ها ،روی امواج دریافتی با پیکاپ های گیتار نویز می اندازد ولوم وزوز در ضبط شنیده می شود. گاهی از پیکاپ های humbucking با این مساله کنار می آید چنانچه بسیار زیاد نزدیک به مانیتور نباشید ولی پیکاپ های single-coil به شدت تحت اثر قرار می گیرند. یکی از راه ها این است که درست قبل از شروع ضبط مانیتور را خاموش بکنید .به هر دیلی چنانچه نمی توانید مانیتور را خاموش بکنید با بیشترین فاصله ممکن و پشت به آن بشینید. LCD ها ارزان تر شده اند و محیط کمتری اشغال می کنند دیگر مشکلی نویر را ایجاد نمی کنند پس سعی بکنید از LCD ها استفاده بکنید .
11. صداهای فیزیکی نیز مساله دیگریست که وقتی دارید در همان اتاقی که رایانه هست ضبط می بکنید شاید با آن روبرو شوید. تا جای ممکن درایو های خارجی رایتر ها را خاموش بکنید . اینگونه صدا ها اکثرا بیشتر از صداهای معمول رایانه مساله ایجاد می کنند. سعی بکنید تا می توانید از رایانه دور بنشینید. و اگر شاید یک عایق صدایی روی کیس رایانه بکشید.تا میتوانید به میکروفن نزدیک باشید اما بدون افت صدا.
12. تمام ی برنامـه ها صفحه ای برای ادیت ولوم ضبط شده دارند (Waveform edit page) که چنانچه هنوز هم مساله نویز را دارید می توانید تمام پارت های سکوت بین صدا و موسیقی ضبط شده را(وکال یا نواختن ساز) کاملا خفه بکنید .و کار سخت و زمان بری نیست می تواند کیفیت را بیشتر شدن دهد.به ویژه زمان ی که بیش از یک ترک را می خواهید میکس بکنید .
13. از Waveform edit page جهت پاک کردن صوت سولو های گیتار هم می توان مصرف کرد. احتمال دارد اجرای شما بی نقص باشد ولی ولوم نویز از انگشت گذاری در بین نت ها به گوش می رسد. به هر حال اگر دست نخورده بمانند ممکن صدایی طبیعی تر به دست آورید می توان آن ها را پارت به پارت از 6 تا 20 دسیبل كم شدن داد.
14. سعی بکنید تمام ی پارت ها را بدون هیچ افکتی ضبط بکنید . فقط چنانچه نیاز شد از افکت های reverb و delay مصرف بکنید . چنانچه به reverb نیاز هست در نرم افزار قبل از ضبط دوباره پارت های که نیاز به افکت هست از آن مصرف بکنید پس روی ترک آماده شده ضبط بکنید . در انتها چنانچه نیاز بود می توانید از delay یا echo جهت پوشاندن ادیت های قبلی استفاده کرد.
15.پلاگین ها همـواره میزان ی از قدت رایانه را به خود اختصاص می دهند. پس اگر می خواهید از افکتی بر روی چند ترک استفاده بکنید ، میتوانید از یک پلاگین تنظیم شده به جای پردازنده ی aux استفاده کرد تا یک افکت یکنواخت را بر روی تمام ی ترک ها اضافه نماید .
16. همیشه بهتر است از سخت افزار پردازنده ی reverb مصرف کنیم تا این که چند پلاگین را بخرید. همـواره سخت افزار ها صوت بهتری را ایجاد می کنند.هیچ وقت از پروگرام نخواهید که تمام کار را جهت شما انجام دهند حتی چنانچه بتوانند. مصرف از جعبه تقسیم (discrete box) نتیجه ی بهتری دارد و از CPU هم به میزان زیاد ی استفاده نمی نماید . حتی اگر کارت صدا با خروجی چندگانه (multi-output) ندارید هنوز هم می توانید صدا های ضبط شده را در حین ضبط بصورت فشرده بکنید ، با استفاده از کانال صدایی که قبلا معرفی کردیم.و همان تنظیمات برای اکولایزر. ولی تنها برترین اکولایزر های دیجیتال صدایی به بهتر ی انالوگ ها ایجاد می کنند.
17. کار های مختلف ی هست که با مصرف از-audio manipulation facilities- انجام دهید. که در هر مد مفرق است. تغییر پیچ (pitch) کشش وقت (time-stretching)، که در نوع بی نظیر ند. شما احتمال دارد امکانات دیگری هم پیدا بکنید . مانند رفع نویز (denoising). و بسیاری هم به صورت آفلاین نیز کار می کنند پس در سیـستم های ضعیف میشه از آنها استفاده کرد.
18. جهت بکاپ گرفتن از سی دی استفاده بکنید . حتی چنانچه قابلیت رایت دوباره را ندارند امروزه آنقدر ارزان می باشند و فضای بهتر ی را در اختیار شما قرار می دهند که دیگر این ضعف اهمیت چندانی ندارد.اما از سی دی می شود جهت ذخیره ی کار های تمام شده استفاده کرد.
19. خیلی از سیستم ها چنانچه از دست بازی ها و برنامـه های اضافه خلاص شوید زیاد بهتر کار می کنند. هر چی سیسـتم خالی تر باشد احتمـا ل برخورد به موارد کمتر است. وبسایت شرکت سازنده را هم چک بکنید تا آخرین درایور ها را هم داشته باشید.
20.آزمایش بکنید تا ببینید که چه قدر پلاگین ترک را می تواند پلی نماید بدون اینکه از کار بیافتد. بعد نصف یا دو سوم اون میزان را اجرا بکنید . بیشتر sequencers ها این امکان را دارند تا کار های CPU را به شما نشان دهند. مصرف از CPU هیچ زمان ثابت نیست. و بعضی مصرف ی زیاد آن را به مرز می رساند و از کار می اندازد. با قطعه قطعه شدن اطلاعات در هارد دیسک ها ابه احتمال زیاد ل کم شدن سرعت آنها را دارد. defragment آنها می تواند مفید باشد.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
How long will it take for my Achilles tendon to heal? پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:28 ق.ظ
Simply desire to say your article is as surprising. The clarity
in your post is just great and i could assume you're an expert on this subject.
Well with your permission allow me to grab your RSS feed to
keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry
on the gratifying work.
What causes the heels of your feet to burn? شنبه 14 مرداد 1396 01:17 ق.ظ
Excellent web site. A lot of helpful information here.
I'm sending it to a few pals ans additionally sharing in delicious.
And of course, thank you in your effort!
leannarookwood.hatenablog.com جمعه 13 مرداد 1396 12:37 ب.ظ
I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts on this sort of house
. Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site. Reading this info
So i'm satisfied to convey that I've an incredibly just right uncanny feeling I discovered exactly
what I needed. I most unquestionably will make certain to don?t
overlook this site and give it a glance regularly.
manicure چهارشنبه 23 فروردین 1396 12:36 ب.ظ
Pretty section of content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog
posts. Any way I'll be subscribing to your augment and even I achievement you get entry to consistently
fast.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 08:52 ق.ظ
What's up to every body, it's my first go to see of this web site; this webpage consists of awesome and in fact
excellent information for visitors.
manicure دوشنبه 21 فروردین 1396 06:52 ق.ظ
Aw, this was a really nice post. Spending some time and actual effort to generate a superb article… but what
can I say… I procrastinate a whole lot and don't seem to get anything done.
manicure دوشنبه 14 فروردین 1396 06:38 ق.ظ
You actually make it seem really easy along with your presentation however I in finding this
matter to be actually one thing that I feel I might by no means understand.

It kind of feels too complicated and very extensive for me.

I am looking ahead to your next put up, I'll try to get the cling of it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر