تبلیغات
mylive78 - نکته ضبط صدا با رایانه
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

نکته ضبط صدا با رایانه
شنبه 18 اردیبهشت 1395 ساعت 10:16 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست با آن آشنایی داریم، ولی بایستی با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان برترین نتیجه را از آن ها گرفت.

خرید vst

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان استفاده از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما کمک می نماید تا برترین استفاده را از سیسـتم هایمان داشته باشیم فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیستم شما امکانات لازم را داراست چنانچه این طور نیست میتوانید به مقالات روش ی ها ی وب سایت بروید تا در آنجا اطلاعات لازم برای خرید یک سیـستم بهتر را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید زود ترین را انتخاب بکنید .


استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست و با آن آشنایی داریم، ولی بایستی با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان با کیفیت ترین نتیجه را از آن ها گرفت.
پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان مصرف از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما یاری می نماید تا بهتریـن استفاده را از سیـستم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیسـتم شما امکانات ضروری را داراست اگر این طور نیست میتوانید به مقالات و روش ی ها ی سایت بروید تا در آنجا اطلاعات لازم برای خرید سیسـتم بهتر را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید زود ترین را انتخاب بکنید .
1- درجه ورودی ولوم را از منبع افزایش دهید تا اینکه بهراهنمای های معمول تکیه بکنید : چنانچه سیگنال ورودی فقط نصف از حداکثر است، به ابه احتمال زیاد ل خیلی شما کمی نویز دریافت می بکنید میزان ی از وضوح و کیفیت سیسـتم را از دست می دهید. امکاناتی مانند اکولایزر و Reverb می توانند امکان کم کردن این نویز ها را در ضبط با صوت کم فراهم نماید .برای تنظیم صدا از نرم افزار ها استفاده بکنید سعی بکنید میزان صدا را فقط چند دسیبل کمتر از حداکثر نگه دارید.
2- صرف نظر از ضبط 16 -20 -24 بیتی که دارید. کیفیت ضبط واقعی را منبع تعیین می نماید . برای وکال سیستم با کانال صدایی بهتر با امکاناتی مانند آمپ خوب برای میکروفون اکولایزر و ... در نظر بگیرید.این می توانند برای ساز ها استفاده شود و استفاده های دیگری برای ساز هایی با بیس یا گیتار الکتریک الکترو آکوستیک و با ولوم شفاف دارد.
3. باور این مسئله که رایانه ها نرم فزار های ضبط ارزش خوب ی در مساوی پول شما دارند می توانند شما را به این مساله برساند که ضبط بهتر را با لوازم قدیمی و کم قیمت استودیو هم می توانید انجام دهید. این کاملا درست نیست، با وجود میکروفن های خازنی با قیمت کمتر از 200 دلار ی جهت استفاده از میکروفن های دینامیکی قدیمی نیست.
4- اسپیکر ها را طوری قرار دهید که مثلث متساوی الساقین با شما بسازند.شما نیاز به بیشترین صدا ندارید ولی بایستی آنقدر صدا بلند باشد که دیگر ولوم معمولی رایانه و فن های آن شنیده نشود.
5. جهت تمام ی فایل های صوتی از یک هارد درایو جدا مصرف بکنید .این امکان را به شما میدهد که ترک های بیشتری را زود تر پلی بک بکنید . این هم چنین امکان دیفرگ کردن و فرمت کردن را به شما می دهد. چنانچه می خواهید هارد درایو خریداری بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .چنانچه نمی توانید هارد درایو جدا بخرید یک پارت یشن جدا در هارد درایو فعلی در نظر بگیرید.
6. وقتی می خواهید کارت صدا گزینش بکنید سعی بکنید آنهایی را بخرید که حداقل 4 خروجی را پشتیبانی نماید - و یک خروجی دیجیتال S/PDIF چنانچه از مینی دیسک رکوردر مصرف می بکنید . در این صورت می توانید دو خروجی برای ترک هایی که به افکت های نرم افزار ی نیاز دارند دو خروجی جهت ترک هایی که از پردازنده ی خارجی استفاده می کنند داشته باشید.
7. Reverb از خیلی مهم ترین افکت ها در استودیو است. استفاده خوب جهت به دست آوردن با کیفیت ترین نتیجه نیاز به قدرت بالای پردازش دارد. به همین دلیل خوب است از کارت صدا هایی با پردازنده ی Reverb مصرف بکنید ، مانند Lexicon Studio، Yamaha DSP Factory و یاYamaha SW1000XG . مدل انتها دارای synth sounds به صورت آن بورد هم هست.
8. چنانچه از یک کارت صوت سطح بالا با پردازنده ی DSP آن بورد استفاده نمی بکنید ، امکان مشاهده ی کمی تاخیر (latency or delay) وجود دارد.درایور های ASIO II این مساله را به حداقل می رسانند.ولی در تمام ی کارت صدا ها کاربر د کافی را ندارد.راه دیگر استفاده از میکسر کوچک بر سر راه ورودی به رایانه است – در هر صورت به یک میکسر جهت ترکیب ولوم ورودی با synth های خارجی نیاز دارید.
9. از پلاگین Antares' Autotune نه تنها برای شفافیت صدا بلکه جهت سولو های گیتار نیز مصرف بکنید . تا زمانی که ترکینگ شما به اندازه کافی کم باشد نوازندگی معمولی بی تاثیر می ماند ولی هر زمان نتی را ادامه بدهید دقیقا نت مورد نظر ضبط می شود (بدون تغییر pitch). این جهت حتمـا ت آرامی که از تکنیک بند خیلی استفاده می کنند پر فرد د است.شما استفاده از این را می توانید در موسیقی Believe از Cher بشنوید. تنها با نتظیم صدا بر روی حداکثر و تنظیم روی گام مربوط کاملا طبیعی به نظر می رسد.
10. مشکلی که اکثر گیتاریست ها دارند که مانیتور رایانه ها ،روی امواج دریافتی با پیکاپ های گیتار نویز می اندازد ولوم وزوز در ضبط شنیده می شود. گاهی از پیکاپ های humbucking با این مساله کنار می آید اگر بسیار زیاد نزدیک به مانیتور نباشید ولی پیکاپ های single-coil به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند. یکی از راه ها این است که درست قبل از شروع ضبط مانیتور را خاموش بکنید .به هر دیلی اگر نمی توانید مانیتور را خاموش بکنید با بیشترین فاصله ممکن و پشت به آن بشینید. LCD ها ارزان تر شده اند فضای کمتری اشغال می کنند و دیگر مشکلی نویر را ایجاد نمی کنند پس سعی بکنید از LCD ها استفاده بکنید .
11. صداهای فیزیکی مساله دیگریست که وقتی دارید در همان اتاقی که رایانه هست ضبط می بکنید شاید با آن روبرو شوید. تا جای ممکن درایو های خارجی رایتر ها را خاموش بکنید . اینگونه صدا ها اکثرا بیشتر از صداهای معمول رایانه مساله ایجاد می کنند. سعی بکنید تا می توانید از رایانه دور بنشینید. و چنانچه ممکن است عایق صدایی روی کیس رایانه بکشید.تا میتوانید به میکروفن نزدیک باشید اما بدون افت صدا.
12. تمام ی نرم افزار ها صفحه ای برای ادیت ولوم ضبط شده دارند (Waveform edit page) که اگر هنوز هم مساله نویز را دارید می توانید تمام پارت های سکوت بین صدا آهنگ ضبط شده را(وکال یا نواختن ساز) کاملا خفه بکنید .و کار سخت و زمان بری نیست و می تواند کیفیت را بیشتر شدن دهد.به ویژه وقتی که بیش از ترک را می خواهید میکس بکنید .
13. از Waveform edit page برای پاک کردن ولوم سولو های گیتار نیز می توان مصرف کرد. شاید اجرای شما بی نقص باشد ولی اکثرا ٌ ولوم نویز از انگشت گذاری در بین نت ها به گوش می رسد. با این وجود چنانچه دست نخورده بمانند ممکن صدایی طبیعی تر به دست آورید می توان آن ها را قسمت به پارت از 6 تا 20 دسیبل کاهش داد.
14. سعی بکنید تمام ی قسمت ها را بدون هیچ افکتی ضبط بکنید . فقط چنانچه نیاز شد از افکت های reverb و delay استفاده بکنید . اگر به reverb نیاز هست در برنامـه قبل از ضبط دوباره پارت های که نیاز به افکت هست از آن استفاده بکنید پس روی ترک آماده شده ضبط بکنید . در انتها چنانچه نیاز بود می توانید از delay یا echo برای پوشاندن ادیت های قبلی استفاده کرد.
15.پلاگین ها همیشه میزان ی از قدت رایانه را به اختصاص می دهند. پس چنانچه می خواهید از افکتی بر روی چند ترک استفاده بکنید ، میتوانید از یک پلاگین تنظیم شده به جای پردازنده ی aux استفاده کرد تا افکت یکنواخت را بر روی تمام ی ترک ها اضافه نماید .
16. همیشه خوبتر است از سخت افزار پردازنده ی reverb مصرف کنیم تا این که چند پلاگین را بخرید. همیشه سخت افزار ها ولوم بهتری را ایجاد می کنند.هیچ زمان از برنامـه نخواهید که تمام کار را برای شما انجام دهند حتی چنانچه بتوانند. مصرف از جعبه تقسیم (discrete box) نتیجه ی بهتری دارد و از CPU به میزان خیلی ی استفاده نمی نماید . حتی اگر کارت صدا با خروجی چندگانه (multi-output) ندارید هنوز هم می توانید صدا های ضبط شده را در حین ضبط جمع و جور بکنید ، با مصرف از کانال صدایی که قبلا معرفی کردیم.و همان تنظیمات جهت اکولایزر. ولی تنها برترین اکولایزر های دیجیتال صدایی به خوب ی انالوگ ها ایجاد می کنند.
17. کار های مختلف ی هست که با استفاده از-audio manipulation facilities- انجام دهید. که در هر مـدل مفرق است. تغییر پیچ (pitch) کشش زمان (time-stretching)، که در نوع خود بی شبیه ند. شما شاید امکانات دیگری پیدا بکنید . مانند رفع نویز (denoising). و بسیاری به صورت آفلاین هم کار می کنند پس در سیستم های ضعیف نیز میشه از آنها مصرف کرد.
18. برای بکاپ گرفتن از سی دی مصرف بکنید . حتی چنانچه قابلیت رایت دوباره را ندارند امروزه آنقدر ارزان هستند و فضای بهتر ی را در اختیار شما قرار می دهند که دیگر این ضعف ارزش چندانی ندارد.اما از سی دی می شود برای ذخیره ی کار های تمام شده استفاده کرد.
19. خیلی از سیـستم ها چنانچه از دست بازی ها و پروگرام های اضافه خلاص شوید زیاد بهتر کار می کنند. هر چی سیـستم خالی تر باشد ابه احتمال زیاد ل برخورد به مشکلات کمتر است. سایت شرکـت سازنده را نیز چک بکنید تا آخرین درایور ها را داشته باشید.
20.تست بکنید تا ببینید که چه قدر پلاگین ترک را می تواند پلی نماید بدون اینکه از کار بیافتد. بعد نصف یا دو سوم اون میزان را اجرا بکنید . بیشتر sequencers ها این امکان را دارند تا کار های CPU را به شما نشان دهند. استفاده از CPU هیچ زمان ثابت نیست. و گاهی مصرف ی خیلی آن را به مرز خود می رساند و از کار می اندازد. با قطعه قطعه شدن اطلاعات در هارد دیسک ها احتمـا ل کم شدن سرعت آنها را دارد. و defragment آنها می تواند مفید باشد.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
maximabronzo.weebly.com جمعه 13 مرداد 1396 04:00 ب.ظ
It's not my first time to pay a quick visit this web site,
i am visiting this web site dailly and take good facts from here every day.
BHW چهارشنبه 30 فروردین 1396 04:15 ق.ظ
Excellent article. Keep writing such kind of information on your blog.
Im really impressed by it.
Hey there, You have performed an incredible job. I'll certainly digg it and in my view recommend to my friends.
I'm confident they'll be benefited from this website.
manicure چهارشنبه 23 فروردین 1396 04:49 ق.ظ
Very good site you have here but I was wondering if you knew of any user
discussion forums that cover the same topics discussed in this article?
I'd really like to be a part of group where I can get opinions
from other experienced people that share the same interest.
If you have any recommendations, please let me know. Cheers!
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 03:38 ق.ظ
I always emailed this blog post page to all my friends, as if like
to read it next my contacts will too.
BHW دوشنبه 21 فروردین 1396 08:03 ب.ظ
Hi there! I'm at work browsing your blog from my new apple iphone!

Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts!
Carry on the superb work!
manicure دوشنبه 21 فروردین 1396 12:08 ب.ظ
I love looking through an article that can make people
think. Also, thanks for allowing me to comment!
manicure دوشنبه 14 فروردین 1396 11:26 ب.ظ
This design is spectacular! You definitely know how to keep
a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job.
I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.

Too cool!
تخفیف ریحون چهارشنبه 14 مهر 1395 05:44 ب.ظ
تخفیف ویژه 15 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 15 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 15 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 15 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 15 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 5هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

دانلود آهنگ جدید حامد زمانی با لینک مستقیم سه شنبه 29 تیر 1395 01:11 ق.ظ
سلام
دوست داری کلی آهنگ با حال و ارزشی دانلود کنی
زود بیا
دانلود جدیدترین آهنگ حامد زمانی با لینک مستقیم
http://shargh.us/fa/28939/دانلود-آهنگ-جدید-حامد-زمانی-بنام-۷-تیر.html
لطفا از تالار گفتمان ما هم بازدید کنید

http://shargh.us/forum/index.php
ممنون از لطفا شما
آی مارکت چهارشنبه 23 تیر 1395 03:32 ق.ظ
سلام و احترام خدمت مدیر محترم وبلاگ

به تازگی فروشگاهی راه اندازی کردیم که میتوانید محصولات خوبی با قیمت مناسب سفارش بدید

مارک خوب MP3 Player فقط 14000 تومان
دستگاه برقی دفع حشرات 18000 تومان
ماساژور ، ساعت LED ، عینک و وسایل دیگه....

خودتون بیاید قیمت ها رو ببینید چقدر مناسبه

منتظرتون هستیم!


جدیدترین اثر محسن چاووشی یکشنبه 20 تیر 1395 08:21 ب.ظ
جدیدترین اثر محسن چاووشی
دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام ماه پیشونی
Download New Song By Mohsen Chavoshi Called Mah Pishooni
( ورژن پیانو )
دانلود آهنگ محسن چاوشی به نام ماه پیشونی
http://shargh.us/fa/28768
http://shargh.us/ سه شنبه 18 خرداد 1395 09:14 ب.ظ
دانلود آلبوم جدید محسن چاوشی به نام امیر بی گزند

http://shargh.us/fa/28393/دانلود-آلبوم-جدید-محسن-چاوشی-به-نام-امی.html

به همراه

دانلود نماهنگ بی نظیر «ارغوان» / اثری متفاوت با واکنش بین المللی

دانلود رایگان آهنگ تیتراژ برنامه بهار نارنج با صدای مجید اخشابی

دانلود آهنگ جدید، استثنائی و بسیار زیبای محسن چاوشی به نام شهرزاد
نماینده رسمی الکسا در ایران پنجشنبه 13 خرداد 1395 02:41 ق.ظ
www.iAlexa.ir

افزایش بازدید سایت و وبلاگ شما

تضمینی / واقعی / آی پی ایرانی و موثر

www.iAlexa.ir
غزاله شنبه 18 اردیبهشت 1395 10:22 ق.ظ
سلام
فقط چند روزه وبلاگم رو راه اندازی کردم ، موضوع وبلاگ من یکم اختصاصیه ، یعنی فقط با وبلاگ های پر محتوا مثل وبلاگ تو تبادل لینک می کنم . اینجوری هم بازدید تو زیاد میشه و هم بازدید من.

ممنون میشم یه سر بزنی و باهام تبادل لینک کنی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر